TĒMA: Nodokļi

Par nodokļiem no ieguldījumu konta jāuzzina VID

J
jautā:
24. jūnijā, 2024
Krišjānis

Sveiki! Šobrīd uzturos Zviedrijā, kur strādāju un ieguldu indeksa fondos. Ja es vēlos atgriezties Latvijā un zviedru bankas kontā ir uzkrājumi, vai ir nepieciešams šo summu deklarēt un par to maksāt nodokli?

A
atbild:
22. jūlijā, 2024
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ja ieguldījumu konts atvērts ārvalstīs, līdz gada beigām jāinformē Valsts ieņēmumu dienests Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS) par ieguldījumu konta statusa piešķiršanu kontam.

VID tīmekļvietnē ir pieejami 9. jūlija videosemināra “Ieguldījumu konts un nodokļi” materiāli, prezentācija ar piemēriem dažādām situācijām un atbildes uz jautājumiem. VID ir arī norādījis, ka nodokļu piemērošanai var būt atšķirīgas nianses un īpaši nosacījumi, kas var ietekmēt situāciju ne tikai pēc juridiskās formas, bet arī ekonomiskās būtības.

Tas, vai jums šajā gadījumā Latvijā ir jādeklarē uzkrājumi “zviedru bankas kontā”, vai un no kādas summas jāmaksā nodoklis, jānoskaidro Valsts ieņēmumu dienestā.