Lasīšanai: 1 minūte

Laulības apliecības vai izziņas no laulības reģistra atkārtota pieprasīšana

J
jautā:
02. jūnijā, 2024
Ivy

Vai notārs var šķirt laulību, ja tā ir legalizēta Latvijā, bet saglabājusies tikai kopija no legalizētās laulības apliecības?

A
atbild:
25. jūnijā, 2024
Signe Laizāne
LV portāls

Pieņemams, ka ar legalizāciju saprotama ārzemēs noslēgta laulība, par kuru 30 dienu laikā pēc tās noslēgšanas paziņots Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei (PMLP), ka laulība noslēgta ārvalstīs, lai tā tiktu iekļauta Fizisko personu reģistrā.

Persona var pieprasīt laulības apliecības vai izziņas par laulības fakta reģistrāciju atkārtotu izsniegšanu un to saņemt normatīvajos aktos paredzētajā kārtībā.

Atbilstoši Civillikuma 69. pantā noteiktajam Latvijas Republikā laulību var šķirt tiesa vai notārs.