Lasīšanai: 1 minūte

Mantinieku un kreditoru pieteikšanās termiņš

J
jautā:
29. novembrī, 2013
Lelde Stauvere

Šā gada maijā „Latvijas Vēstnesī” publicēts mantojuma atklāšanās sludinājums, kurā norādīts, ka visiem mantiniekiem un kreditoriem jāpiesakās līdz konkrētam termiņam 3 mēnešu laikā. Tomēr arī pēc šī datuma turpinās kreditoru pieteikšanās. Vai citiem mantiniekiem un kreditoriem ir tiesības pieteikties pēc sludinājumā norādītā datuma?

A
atbild:
04. decembrī, 2013

Pēc termiņa, kas ir norādīts sludinājumā, nevienam nav tiesību pieteikties nedz uz mantojumu, nedz iesniegt kreditora pretenziju.

Iespējams, ar mērķi, lai termiņi nepārklājas, kreditoriem pretenziju iesniegšanai bija noteikts cits termiņš nekā mantiniekiem mantojuma pieņemšanai. Ja kreditori turpina pieteikties, ir jāvēršas pie notāra ar lūgumu pamatot šādu darbību pieļaujamību.