E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 32607
Lasīšanai: 3 minūtes
TĒMA: Veselība

Apdrošināšana nesedz to zāļu iegādi, kas nav iekļautas Zāļu reģistrā

J
jautā:
09. maijā, 2024
Juris

Sveicināti! Es būtu pateicīgs, ja jūs varētu nosaukt likumu, kurā minēts, ka apdrošināšanas kompānijām nav jāatmaksā zāles, kas nav iekļautas Zāļu reģistrā. Zāles, kuras nav Latvijas Zāļu reģistrā, netiek uzskatītas par ārstniecības līdzekļiem un netiek atmaksātas. Paldies!

A
atbild:
05. jūnijā, 2024
Santa Galiņa
LV portāls
Apdrošināšanas kompānija “Ergo”
Inese Celma, Atlīdzību regulēšanas departamenta Personu atlīdzību nodaļas vadītāja

Apdrošināšanas kompānijas “Ergo” Atlīdzību regulēšanas departamenta Personu atlīdzību nodaļas vadītāja Inese Celma norāda, ka saskaņā ar Sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas likuma (OCTA likums) 18. pantu apdrošinātāji atlīdzina zaudējumus OCTA likumā un tam pakārtotajos Ministru kabineta noteikumos noteiktajos gadījumos, kārtībā un apmērā. 

Saskaņā ar OCTA likuma 20. panta pirmo daļu zaudējumi saistībā ar cietušās personas ārstēšanu ir izdevumi, kas saistīti ar neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādes sniegto palīdzību cietušajai personai, cietušās personas nogādāšanu, ievietošanu, uzturēšanu, diagnostiku, ārstēšanu un rehabilitāciju ārstniecības un medicīniskās rehabilitācijas iestādē (ieskaitot ceļa izdevumus, apmeklējot ārstniecības vai medicīniskās rehabilitācijas iestādi), cietušās personas kopšanu, ārstniecisko līdzekļu iegādi, ārstniecisko uzturu, ārstēšanos mājas apstākļos (ieskaitot ceļa izdevumus, apmeklējot ārstniecības vai medicīniskās rehabilitācijas iestādi), kā arī protezēšanu, endoprotezēšanu un tehnisko palīglīdzekļu iegādi vai nomu. 

Farmācijas likuma 1. panta 1. punktā noteikts, ka ārstniecības līdzekļi ir zāles un medicīniskās ierīces. Zāles ir reģistrējamas Latvijas Zāļu reģistrā saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr. 376 “Zāļu reģistrēšanas kārtība”, bet citi preparāti un preces – atbilstoši to veidam.  

Līdz ar to preparāti, kas nav reģistrēti Latvijas Zāļu reģistrā vai ir reģistrēti, piemēram, Uztura bagātinātāju reģistrā, nav uzskatāmi par ārstniecības līdzekļiem, tādējādi OCTA ietvaros netiek atlīdzināti, uzsver I. Celma. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 137 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas