Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Vai, apdrošinot dzīvību, par labuma guvēju var noteikt nodibinājumu

J
jautā:
16. oktobrī, 2023
A

Vēlos nokārtot dzīvības apdrošināšanas polisi, par labuma guvēju nosakot Latvijas nodibinājumu. Vai tas ir iespējams? Vai man tas jādara pie notāra?

A
atbild:
14. novembrī, 2023
Santa Galiņa
LV portāls
Apdrošināšanas kompānija “Ergo”
Gints Konrads, Dzīvības apdrošināšanas departamenta vadītājs

Apdrošināšanas kompānijas “Ergo” Dzīvības apdrošināšanas departamenta vadītājs Gints Konrads norāda: slēdzot dzīvības apdrošināšanas polisi, likums ļauj par labuma guvēju noteikt juridiskus veidojumus, tostarp nodibinājumus. Labuma guvēju līguma noslēgšanas brīdī nosaka apdrošinātā persona, un notāra iesaiste tam nav nepieciešama.

Taču jāņem vērā: Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas likums paredz, ka atlīdzības izmaksas veikšanas brīdī apdrošinātājs padziļināti izpēta juridisko veidojumu, lai noteiktu apdrošināšanas atlīdzības saņēmēja patieso labuma guvēju.