Depozīta atmaksa maksātnespējas procesos

J
jautā:
09. maijā, 2024
Zane

Ja maksātnespējas gadījumā neapstiprina saistību dzēšanas plānu un maksātnespēja tiek izbeigta, vai iespējams atgūt iemaksātā depozīta naudu?

A
atbild:
24. maijā, 2024

Maksātnespējas kontroles dienests skaidro, ka atbilstoši Maksātnespējas likuma 129. panta ceturtajai daļai, ja fiziskās personas maksātnespējas process netiek pasludināts, depozīts atmaksājams fiziskās personas maksātnespējas procesa pieteikuma iesniedzējam. Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumu Nr. 88 “Kārtība, kādā iemaksā un izmaksā depozītu juridiskās un fiziskās personas maksātnespējas procesā” 25. punktu fiziskā persona, kura iesniegusi fiziskās personas maksātnespējas procesa pieteikumu, var iesniegt iesniegumu par depozīta izmaksu šādos gadījumos:

  • ja fiziskās personas maksātnespējas process nav ticis pasludināts;
  • ja fiziskās personas maksātnespējas procesa pieteikums atstāts bez virzības;
  • ir beidzies norādīto trūkumu novēršanas termiņš, un tie nav novērsti;
  • atteikts pieņemt fiziskās personas maksātnespējas procesa pieteikumu.

Līdz ar to gadījumos, kad maksātnespējas process ir izbeigts, pamatojoties uz to, ka netika apstiprināts saistību dzēšanas plāns, iemaksāto depozīta naudu nebūs iespējams atgūt.