Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Par otras dzīvesvietas reģistrāciju Lietuvā

J
jautā:
08. novembrī, 2023
Viesturs Tomass

Labdien! Vēlos reģistrēt otru dzīvesvietu Lietuvā, bet kaimiņvalsts iestāde prasa dokumentu par atļauju no savas valsts, lai reģistrētu dzīvesvietu Lietuvā. Kā es varētu saņemt rakstisku dokumentu?

A
atbild:
13. novembrī, 2023

No jautājuma satura nav skaidrs, kādu tieši izziņu no jums prasa Lietuvas Republikas valsts iestāde.

Ja tā ir izziņa par jūsu deklarēto adresi Latvijā, tad to izsniedz PMLP nodaļās. Atbilstoši Dzīvesvietas deklarēšanas likuma 9. pantā noteiktajam: “Iestāde vai Pārvalde pēc pieprasījuma izsniedz dzīvesvietas deklarētājam, viņa likumiskajam pārstāvim vai dzīvesvietas deklarētāja vai viņa likumiskā pārstāvja pilnvarotai personai dokumentu, kas apliecina dzīvesvietas deklarēšanas faktu.”

Ieteicams sazināties ar Latvijas Republikas vēstniecību Lietuvas Republikā, kontakti ir pieejami šeit.