Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Tiesības ciemoties

J
jautā:
03. novembrī, 2023
Kaspars

Sveicināti! Es atgriezos Latvijā, mana meitene atbrauca ciemos no citas pilsētas, kur esmu deklarēts. Vai pastāv likums, kas noteic, ka viņa nedrīkst pie manis ciemoties?

A
atbild:
06. novembrī, 2023

Personas savstarpējās privāttiesiskās attiecības risina, savstarpēji vienojoties, ja likumā nav paredzēts citādi.

Likuma, kas aizliegtu vienai personai ciemoties pie otras, nav. Tieši pretēji – likumā ir paredzēts, ka personai ir tiesības uz privāto dzīvi atbilstoši Satversmes 96. pantā noteiktajam. Tātad valsts un citas personas tajā neiejaucas.

Ja jūsu draudzene nav mājokļa, kurā jūs uzturaties, īpašniece un ar viņu nav noslēgts īres līgums, kā arī jūs neesat reģistrējuši laulību, tad likums viņai neparedz tiesības pastāvīgi uzturēties minētajā mājoklī. Tātad to ietekmē jūsu personiskā griba.

Savukārt, ja starp personām rodas domstarpības un sarunu ceļā tās atrisināt nav iespējams, tad var tikt iesaistīta policija (pašvaldības policija).