Speciālā pedagoga darba slodze

J
jautā:
13. augustā, 2023
Lāsma

Labdien! Strādāju par speciālās izglītības pedagogu skolā, kur tiek realizētas tikai 58. un 59. koda izglītības programmas, tas ir, bērniem ar garīga rakstura traucējumiem un vairākiem smagiem traucējumiem. Taču skolas nosaukumā ir minēts vārds “pamatskola”. Kāda stundu likme tiks piemērota no 2023. gada 1. septembra? Darba devējs skaidro, ka esam vispārizglītojošā skola, kam es negribu piekrist. Lūdzu, skaidrojumu!

A
atbild:
15. augustā, 2023
Sarmis Mikuda
LV portāls

Ministru kabineta noteikumu Nr. 445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi” 15. punktā noteikts: “Pedagoga darba slodzi astronomiskajās stundās plāno izglītības iestādes vadītājs sadarbībā ar pedagogu, nosakot darba pienākumus gada laikā. Pedagogu darba slodzi, kas atbilst vienai mēneša darba algas likmei, nosaka saskaņā ar šo noteikumu 3. pielikumu.”

Minētā pielikuma 7. punktā noteikta izglītības psihologa, sociālā pedagoga, skolotāja logopēda, speciālā pedagoga un pedagoga palīga darba slodze, kas no šī gada 1. septembra ir 30 stundu nedēļā, t. sk. mācību stundu/nodarbību vadīšanai ne vairāk kā 70% no astronomiskajām stundām. Izglītības iestādes vadītājs un pedagogs var vienoties par citu darba slodzes sadalījumu. Kopējā slodze gadā ir 1320 stundu.

Ministru kabineta noteikumu Nr. 445 4. pielikuma “Piemaksa par darbu īpašos apstākļos no valsts budžeta finansēto izglītības iestāžu pedagogiem” 1.2. punktā noteikts, ka pedagogiem speciālās izglītības iestādēs un speciālajās klasēs un grupās, kas paredzētas izglītojamiem ar garīgās attīstības traucējumiem (izglītības programmu kodi: 01015811, 01015821, 21015811, 21015821), ar vairākiem attīstības traucējumiem (izglītības programmu kodi: 01015911, 01015921, 21015911, 21015921), ar jauktiem attīstības traucējumiem (pirmsskolas vecuma bērniem) noteikta piemaksa 15% apmērā no darba algas.

Tātad visiem speciālajiem pedagogiem noteiktā darba slodze ir vienāda, un to neietekmē izglītības programma, kurā viņi strādā. Taču pedagogam, kurš strādā ar izglītojamiem, kuriem ir garīga rakstura traucējumi un vairāki smagi attīstības traucējumi, noteikta augstāka piemaksa darba algai.