TĒMA: Ārlietas

Vai ir vajadzīga tranzīta vīza

J
jautā:
07. augustā, 2023
Evija

Labdien! Vai LV nepilsonim, lidojot uz Taizemi caur Arābu Emirātiem (pārsēšanās) vai Turciju, ir nepieciešama tranzīta vīza? Paldies!

A
atbild:
09. augustā, 2023

Konsulārā departamenta ieteikums būtu personai sazināties ar Apvienoto Arābu Emirātu (AAE) vēstniecību Latvijā un Turcijas vēstniecību Latvijā nepastarpināti.

Ņemot vērā, piemēram, ka ieceļošanai nepilsoņiem AAE vajag vīzu (bet pilsoņiem nevajag), lai atbildi sniedz AAE vēstniecība Rīgā. Ja nav savienoto biļešu, nepilsoņiem simtprocentīgi vajag vīzu. Ir bijis gadījums, ka ceļotājs, atrodoties lidostas tranzīta zonā bez vīzas, “iesprūst” AAE, jo bija jāmaina terminālis.

Savukārt Latvijas vēstniecība Turcijā saskārusies ar gadījumiem, ka aviokompānija atsaka iekāpšanu reisā Stambulas lidostā, jo nav pārliecināta, vai nepilsoņa pases turētājs drīkst ieceļot bez vīzas galamērķa valstī.

Ņemot vērā minēto, aicinām personu sazināties ar Turcijas un AAE vēstniecību Latvijā un noskaidrot precīzu informāciju.