E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 29888
Lasīšanai: 2 minūtes
2
2

Ja konstatēta patvaļīga būvniecība

J
jautā:
13. jūlijā, 2023
Tatjana

Labdien! Lūdzu Jūsu palīdzību jautājumā par SIA “Baltcom” vadiem. “Baltcom” vadi atrodas pie namīpašuma bez saskaņošanas ar namīpašniekiem. Namīpašnieki ir atbrīvojuši savu namīpašumu no īrniekiem, ēkas stāvoklis ir bīstams, un ēka nav derīga lietošanai. Ir ēku nojaukšanas projekts, saskaņots visās valsts un pašvaldību iestādēs, bet SIA “Baltcom” to ir noraidījusi, kaut arī ir dokumentācija un viņi lieto sev nepiederošu namīpašumu bez atļaujas jau kopš 2006. gada. Pateicos par palīdzību!

A
atbild:
03. augustā, 2023

Konstatējot patvaļīgi ierīkotas gaisvadu komunikāciju līnijas, mājas īpašniekam ir jāvēršas būvvaldē un jāpieaicina būvvalde (būvinspektors) objekta apsekošanai.

Apsekošanas laikā, konstatējot patvaļīgu komunikāciju kabeļu izvietošanu, būvinspektors pieņem lēmumu par patvaļīgas būvniecības radīto seku novēršanu un uzliek par pienākumu īpašniekam šo būvniecību saskaņot, ja to pieļauj normatīvie akti, vai kabeļus demontēt. Ņemot vērā jautājumā minēto ēkas stāvokli, vienīgais risinājums SIA “Baltcom” ir komunikāciju kabeļu demontāža.

Labs saturs
2
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 240 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas