Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Pensijas

Pabalsti mirušā pensijas saņēmēja laulātajam

J
jautā:
21. jūnijā, 2023
Inta

Vai priekšlaicīgi pensionēta persona varēs saņemt papildus savai arī sava dzīvesbiedra pensiju, ja viņš ir nomiris?

A
atbild:
26. jūnijā, 2023
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ja pensijas saņēmējs ir nomiris, tad tiek izmaksāts apbedīšanas pabalsts mirušā divu mēnešu pensiju apmērā.

Pārdzīvojušajam laulātajam izmaksā pabalstu 50% apmērā no mirušajam laulātajam piešķirtās pensijas. Pabalstu izmaksā 12 mēnešus no pensijas saņēmēja nāves dienas (iestāžu izdienas pensijas saņēmēja nāves gadījumā pārdzīvojušajam laulātajam izmaksā vienreizējo pabalstu). Pabalstu var saņemt ja vecuma, invaliditātes, apgādnieka zaudējuma, izdienas vai speciālās valsts pensijas saņēmējs miršanas dienā ir bijis reģistrētā laulībā ar pārdzīvojušo laulāto un pārdzīvojušais laulātais ir vecuma, invaliditātes, izdienas vai speciālās valsts pensijas saņēmējs.