Lasīšanai: 1 minūte

Informācija par parādsaistībām pēc īpašuma pārdošanas izsolē

J
jautā:
11. maijā, 2023
Liene

Labdien! Esmu hipotekārā aizņēmuma parādniece. Lieta ir nodota ZTI, dzīvoklis ir izsolīts. Kam es tagad esmu parādā – bankai, ZTI vai abiem? Likums par 2008. g. krīzes kredītu dzēšanu neattiecas uz tiem, kuriem lietas nodotas pie ZTI.

A
atbild:
21. septembrī, 2023

Informāciju par parāda atlikumu pēc nekustamā īpašuma pārdošanas izsolē, ja tāds ir, parādnieks var saņemt pie zvērināta tiesu izpildītāja. Apstāklis, ka hipotekārā aizdevuma piedziņa nodota izpildei zvērinātam tiesu izpildītājam, pats par sevi nav šķērslis kredītiestādei vienpusēji dzēst aizdevuma saistības.