Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Pierādīšanas priekšmets kriminālprocesā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
14. aprīlī, 2023
Ineta

Ko kriminālprocesā nozīmē jēdziens “pierādīšanas priekšmets”?

A
atbild:
19. aprīlī, 2023

Jēdziena “pierādīšanas priekšmets” skaidrojums ir ietverts Kriminālprocesa likuma 124. pantā.

Atbilstoši minētā panta pirmajai daļai pierādīšanas priekšmets ir visu kriminālprocesā pierādāmo apstākļu kopums un ar tiem saistītie fakti un palīgfakti. Savukārt saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 124. panta otro daļu pierādīšanas priekšmets ir kriminālprocesā pierādāma noziedzīga nodarījuma sastāva esamība vai neesamība, kā arī citi Krimināllikumā un šajā likumā paredzētie apstākļi, kuriem ir nozīme konkrēto krimināltiesisko attiecību taisnīgā noregulējumā.

Atbilstoši minētā panta piektajai daļai pierādīšanas priekšmetā ietilpstošie apstākļi uzskatāmi par pierādītiem, ja pierādīšanas gaitā izslēgtas jebkādas saprātīgas šaubas par to esamību vai neesamību.