Lasīšanai: 1 minūte

Sankciju pārkāpšana

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
10. martā, 2023
Kaspars Bariss

Sveiki! Kas notiks, ja sankcijām pret Krieviju pakļauto datortehniku (“notebook31”) vedīs remontēt pie viena no datoru remontu servisiem?

A
atbild:
14. martā, 2023

Eiropas Savienības noteiktie ierobežojumi ir saistoši visiem Latvijas valstspiederīgajiem gan Eiropas Savienībā, gan ārpus tās. Arī Latvijā reģistrētām un izveidotām juridiskajām personām ir saistoši Eiropas Savienības noteiktie ierobežojumi.

Par Eiropas Savienības noteikto ierobežojumu pārkāpumu ir noteikta kriminālatbildība Krimināllikuma 84. pantā. Tas nozīmē, ka ikvienai personai, kurai ir pienākums ievērot Eiropas Savienības sankcijas, ir jāpārbauda, vai plānotā rīcība nav pretrunā noteiktajiem ierobežojumiem. Ņemot vērā Krievijas vērsto militāro agresiju pret Ukrainu, vēršam uzmanību, ka pret Krieviju un Baltkrieviju tiek vērstas arvien jaunas sankcijas. Ārlietu ministrija aicina rūpīgi izvērtēt riskus un turpmākās sadarbības iespējas ar uzņēmumiem Krievijā.