Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Kas maksā par apgaismojumu daudzdzīvokļu mājas pagalmā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
17. janvārī, 2023
Jūlija

Sveicināti! Vai Rīgas iedzīvotājiem ir jāmaksā par apgaismojumu daudzdzīvokļu mājas pagalmā? Ielas apgaismojumu nodrošina “Latvijas Dzelzceļš”. Rēķinā par dzīvokļa komunālajiem pakalpojumiem ir aile “ārējā elektrība”. Kur vērsties gadījumā, ja iedzīvotājiem par to nav jāmaksā? Paldies par atbildi!

A
atbild:
26. janvārī, 2023
Rīgas dome
Kaspars Līcītis, Zīmola un komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinators

Ja apgaismojums ir koplietošanas un tas ir pieslēgts pašvaldības aģentūras “Rīgas gaisma” tīkliem, kā arī ir nodots aģentūras valdījumā, tad iedzīvotājiem par to nav jāmaksā. Ja ir pašu uzstādīts apgaismojums, tad par to ir jāmaksā. Iedzīvotājam jāvēršas pie sava mājas pārvaldnieka, un mājas pārvaldniekam ir pienākums izskaidrot, kas veido rēķinu par komunālajiem pakalpojumiem.