Par iespēju pagarināt invaliditātes termiņu

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
05. janvārī, 2023
Laima

Atkārtota dokumentu iesniegšana invaliditātes un darbspēju zaudējumam ir 31.05.2023.–07.06.2023. Arodārsta konsultācija ir tikai jūnijā. Vai es zaudēšu iespēju pagarināt invaliditāti?

A
atbild:
23. janvārī, 2023
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ja konsultācija arodslimības atzinumam ir paredzēta jūnijā, ieteicams sazināties ar arodārstu un vienoties par laiku jūnija sākumā, kā arī pārrunāt iespēju to pārcelt agrāk.

Informāciju par noteiktās invaliditātes termiņu var skatīt e-pakalpojumā “Mani dati VDEĀVK”.

Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisija (VDEĀVK) informācijā “Par iepriekš izdota lēmuma darbības termiņa pagarināšanu” informē, ka līdz 2023. gada 31. decembrim komisijai ir tiesības pagarināt iepriekš izdotā administratīvā akta par invaliditātes noteikšanu darbības termiņu uz laiku līdz 6 (sešiem) mēnešiem, bet ne ilgāk kā līdz jauna lēmuma izdošanai konkrētās personas lietā.

Lēmuma darbības termiņš var tikt pagarināts, izpildoties šādiem nosacījumiem:

  • persona ir iesniegusi komisijā iesniegumu atkārtotas invaliditātes ekspertīzes veikšanai;
  • personai uz iesnieguma iesniegšanas dienu ir spēkā esošs lēmums;
  • komisijai 1 (viena) mēneša laikā no personas iesnieguma saņemšanas dienas nav iespējams pieņemt lēmumu.

Komisija, ievērojot iepriekš minētos nosacījumus, pieņems lēmumu par iepriekš izdotā lēmuma darbības termiņa pagarināšanu uz 6 (sešiem) mēnešiem, bet ne ilgāk kā līdz jauna lēmuma par invaliditāti izdošanai, par to informējot iesniedzēju.

Normatīvais regulējums – Invaliditātes likuma Pārejas noteikumu 15. punkts.

VDEĀVK mājaslapā ir norādītas saziņas iespējas.