Lasīšanai: 1 minūte

Vai jāreģistrējas būvkomersantu reģistrā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
08. novembrī, 2022
Jānis

SIA nodarbojas ar žogu un vārtu izgatavošanu, bērnu rotaļu laukumu un iekārtu montāžu. Vai ir jāreģistrējas būvkomersantu reģistrā?

A
atbild:
09. novembrī, 2022
Inese Helmane
LV portāls

Ministru kabineta noteikumi Nr. 116 “Būvkomersantu reģistrācijas noteikumi” nosaka, ka visi komersanti, lai veiktu komercdarbību arhitektūras, būvniecības vai elektroenerģētikas jomā, reģistrējas būvkomersantu reģistrā. Tas nozīmē, ja komersanta darbības veids atbilst jebkuram NACE klasifikatora saimnieciskās darbības līmenim no F sadaļas “Būvniecība” un M sadaļas “Arhitektūras un projektēšanas pakalpojumi un konsultācija”, tad komersantam ir jāreģistrējas būvkomersantu reģistrā, skaidrots Būvniecības valsts kontroles biroja mājaslapā.