TĒMA: Atkritumi

Depozīta sistēma

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
23. augustā, 2022
ainis

Labdien! Vēlos noskaidrot, vai alkoholiskajam kokteilim 5% ir jābūt depozīta marķējumam? Vietnē likumi.lv ir tabula, kurā minēts, ka depozīta marķējumam jābūt alkoholiskajiem dzērieniem līdz 6%. Depozīta sistēmas darbības noteikumi. Nosaukums: “Depozīta sistēmas darbības noteikumi”. Statuss: spēkā esošs. Izdevējs: Ministru kabinets. Veids: noteikumi. Numurs: 519. Pieņemts: 11.08.2020. Stājas spēkā: 18.08.2020. Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 157, 17.08.2020. OP numurs: 2020/157.24. Savukārt Valsts vides dienestā pieejamā informācija ir pretēja. Kura informācija ir patiesa?

A
atbild:
05. septembrī, 2022

Saskaņā ar Ministru kabineta 2020. gada 11. augusta noteikumu Nr. 519 “Depozīta sistēmas darbības noteikumi” 1. pielikumu:

r. p. k.

Vienreiz un atkārtoti lietojamā iepakojuma veidi

Dzērieni

1.

Stikla pudeles:

Karbonizēti un nekarbonizēti bezalkoholiskie dzērieni (piemēram, minerālūdens, dzeramais ūdens, limonādes, enerģijas dzērieni, ledus tēja, sulas, nektāri)

1.1.

stikla pudeles ar tilpumu no 0,1 līdz 3 l (neieskaitot)

1.2.

stikla pudeles citiem fermentētiem produktiem ar alkohola saturu līdz 6% no 0,1 līdz 0,75 l (neieskaitot)

2.

Plastmasas pudeles:

2.1.

plastmasas (PET materiālu grupa) pudeles ar tilpumu no 0,1 līdz 3 l (neieskaitot)

Alus

2.2.

plastmasas pudeles alum un citiem fermentētiem produktiem ar alkohola saturu līdz 6% no 0,1 līdz 0,5 vai 1 l

Citi fermentētie produkti ar alkohola saturu līdz 6% (piemēram, sidrs, alkoholiskie kokteiļi ar alkohola saturu no 0,5% līdz 6%), izņemot alu, vīnu, dzirkstošo vīnu un augļu vīnu

3.

Skārdenes ar tilpumu no 0,2 līdz 1 l

alkoholisko dzērienu pudelēm (kas satur līdz 6% alkohola produktā) tiek piemērota depozīta sistēma.

Iepazīstoties ar Valsts vides dienesta tīmekļvietni, konstatēts, ka paziņojumā, kas publicēts 02.10.2020., 2022. gada 1. februārī Latvijā uzsāks darboties depozīta sistēma dzērienu iepakojumam.

Depozīta sistēmā varēs nodot stikla, plastmasas (PET) un metāla (skārdenes) dzēriena iepakojuma:

  • stikla pudeles ar tilpumu no 0,1 līdz 3 litriem (neieskaitot);
  • stikla pudeles citiem fermentētiem produktiem ar alkohola saturu līdz 6% no 0,1 līdz 0,75 litriem (neieskaitot);
  • plastmasas (PET materiālu grupa) pudeles ar tilpumu no 0,1 līdz 3 litriem (neieskaitot);
  • plastmasas pudeles alum un citiem fermentētiem produktiem ar alkohola saturu līdz 6% no 0,1 līdz 0,5 vai 1 litram un skārdenes ar tilpumu no 0,2 līdz 1 litram.

Pretrunas starp VVD tīmekļvietnē sniegto informāciju un oficiālo publikāciju (Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 157, 17.08.2020. OP numurs: 2020/157.24) netika konstatētas.

Jānorāda, ka pirmavots tiesību aktu izsludināšanā ir oficiālā publikācija. Oficiālā publikācija tiek izsludināta Latvijas Vēstneša uzturētajā tīmekļvietnē www.vestnesis.lv.