Lasīšanai: 1 minūte

Ja fizisko personu reģistrā nav ziņu par personas nāvi

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
21. augustā, 2022
Marta

Labdien! Kā rīkoties, ja cilvēks ir miris Anglijā un reģistrā Latvijā netiek uzrādīts, ka konkrētā persona ir mirusi?

A
atbild:
05. septembrī, 2022

Saskaņā ar Fizisko personu reģistra likuma 11. panta pirmās daļas 24. punktu un Ministru kabineta noteikumiem Nr. 412 “Ziņu iekļaušanas un aktualizēšanas kārtība Fizisko personu reģistrā” gadījumā, ja Latvijas valsts piederīgās personas miršanas fakts tiek reģistrēts ārvalstīs, ziņas Fizisko personu reģistrā iekļauj, ja mirušās personas radinieks vai cita ieinteresētā persona, vai attiecīgā valsts pārvaldes iestāde, pašvaldība, tiesa vai zvērināts notārs iesniedz Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei (PMLP) ārvalsts kompetentās iestādes izdotu personas miršanas faktu apliecinošu dokumentu, uz kuru pamatojoties PMLP aktualizē Fizisko personu reģistrā ziņas par personas miršanas faktu.