Sociālais darbinieks nav valsts amatpersona

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
18. jūlijā, 2022
Ginta

Labdien! Man ir jautājums par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā. Runa ir par sociālo darbinieku sociālajā dienestā. Kādos gadījumos un par ko sociālajam darbiniekam ir jāsaņem (vai vispār ir jāsaņem) atļauja no darba devēja par amatu savienošanu minētā likuma kontekstā? Piemēram, vai tad, ja sociālais darbinieks vēlas darboties biedrības valdē (bez jebkādas atlīdzības) vai pildīt papildu pienākumus uz uzņēmuma līguma pamata, ir nepieciešama amatu savienošanas atļauja?

A
atbild:
31. jūlijā, 2022

Sociālais darbinieks nav valsts amatpersona likuma “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” (IKNL) izpratnē. Tādējādi IKNL neaizliedz vai nenosaka amata savienošanas ierobežojumus sociālajiem darbiniekiem.

Lai KNAB varētu sniegt konkrētu un izsmeļošu atbildi, vispirms jāzina plašāka informācija par attiecīgo gadījumu, tostarp tas, kādus amata pienākumus veic attiecīgā persona un vai tai ir uzticēts veikt kādus valsts amatpersonas amata pienākumus.