Lasīšanai: 1 minūte

Ja tiek piedzīts parāds, par kuru personai nekas nav zināms

J
jautā:
12. martā, 2022
Violeta

Man atnāca vēstule no “Julianus Inkasso Latvija”, par neapmaksāto sodu par autostāvvietu Igaunijā, Tallinā, 12.05.2015. Ir tikai soda numurs un adrese. Nav ne fotogrāfijas, nekā. Kā rīkoties? Es neatceros, ka sods kaut kad būtu fiksēts, kā arī nevaru pateikt, vai 2015. gadā biju tieši tajā vietā.

A
atbild:
13. aprīlī, 2022

Parādu ārpustiesas piedziņas procesu regulē Parādu ārpustiesas atgūšanas likums, kura 7. pantā ir noteikts informācijas apjoms, kas sniedzams parādniekam saistībā ar parādu un tā piedziņu. Saskaņā ar minētā likuma 7. panta trešo daļu jums ir tiesības izteikt iebildumus par parāda esību un pieprasīt visu informāciju (tai skaitā fotofiksācijas datus) par pārkāpumu.

Saņemot informāciju, jums jāvērtē, vai attiecīgajā situācijā nav piemērojams Komerclikuma 406. pantā noteiktais noilgums (3 gadi).