Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Laulības šķiršana attālināti

J
jautā:
17. janvārī, 2022
Татьяна

Я живу в Германии и хочу развестись с мужем который живет в Латвии.Приехать на развод не могу.У нас общих детей нет и общего имущества тоже нет.Как мне развестись?Что делать? И что для этого нужно?

Dzīvoju Vācijā un vēlos izšķirties no vīra, kurš dzīvo Latvijā. Atbraukt uz Latviju nevaru. Mums nav kopīgu bērnu un īpašumu. Kā izšķirties? Ko darīt? Un kādi dokumenti nepieciešami?

A
atbild:
20. janvārī, 2022

Atbilstoši Civillikuma 69. un 70. pantam laulību var šķirt tikai tiesa vai notārs.

Notārs laulību var šķirt Notariāta likuma 325. pantā noteiktajā kārtībā, ja abi laulātie vienojas par laulības šķiršanu. Laulība ir šķirta no dienas, kad notārs taisījis laulības šķiršanas apliecību.

Notārs laulību šķir, pamatojoties uz abu laulāto iesniegumu par laulības šķiršanu, kas sastādīts Notariāta likuma 329. pantā noteiktajā kārtībā.

Pie notāra laulību ir iespējams šķirt attālināti. Atrast un sazināties ar notāru var “Latvijas notāra” mājaslapā šeit.