TĒMA: Veselība

Vai drīkst atgriezties mājās citā valstī, ja jāievēro pašizolācija

J
jautā:
11. decembrī, 2021
Gita

Labdien! Esmu no Anglijas, bet ir tāda situācija, ka dēls grib atgriezties uz dzīvi pie tēta Latvijā. Viens nevar lidot. Ja es viņu aizvedu uz Latviju, vai drīkstu pēc kādām 2 dienām atgriezties Anglijā, nepavadot 10 dienas pašizolācijā? Paldies!

A
atbild:
16. decembrī, 2021
Edīte Brikmane
LV portāls

Ja personai, kura ieceļo Latvijā no Apvienotās Karalistes, ir Eiropas Savienībā atzīts sadarbspējīgs Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts, pašizolācija nav jāievēro. Ja personai nav šāda sertifikāta un tomēr ir jāievēro pašizolācija, tad atbilstoši Ministru kabineta noteikumu Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” 197. punktam pašizolācijā esoša persona var atgriezties savā mītnes zemē pirms pašizolācijas vietas atstāšanas, par to informējot Valsts policiju.

Aktuālo informāciju par Covid-19 infekciju ierobežojošajiem pasākumiem visātrāk iespējams uzzināt, zvanot uz kādu no informatīvajiem tālruņiem, kuri ir pieejami šeit.