Vai saglabājas bezdarbnieka statuss, ja persona gūst pašnodarbinātā ienākumus

J
jautā:
09. novembrī, 2021
Kristīne

Labdien! Ja man ir piešķirts bezdarbnieka statuss, vai, reģistrējoties kā pašnodarbināta persona, bezdarbnieka statuss tiks saglabāts? Ienākumi no saimnieciskās darbības, visticamāk, būs zem minimālās algas. Un manā apgādībā ir 1,5 gadus vecs bērniņš. Paldies!

A
atbild:
25. novembrī, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Tiesības uz bezdarbnieka statusu pēc reģistrēšanās Nodarbinātības valsts aģentūrā ir personai, kura nestrādā (nav uzskatāma par darba ņēmēju vai pašnodarbināto saskaņā ar likumu "Par valsts sociālo apdrošināšanu"), meklē darbu, ir darbspējīga un gatava nekavējoties stāties darba attiecībās.

Pašnodarbinātām personām ir tiesības uz bezdarbnieka statusu, ja ienākumi no saimnieciskās darbības nesasniedz Ministru kabineta noteiktās minimālās mēneša darba algas apmēru (500 eiro) un persona atbilst pārējiem bezdarbnieka statusa iegūšanas nosacījumiem.

Ja radušās neskaidrības, papildu informāciju varat saņemt, zvanot uz NVA informatīvo bezmaksas tālruni 80200206 vai rakstot uz e-pastu konsultacijas@nva.gov.lv.