Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Nekustamais īpašums, kurš iegūts īpašumā pirms laulības, nav laulāto kopīgā manta

J
jautā:
04. novembrī, 2021
Raimonds

Labdien! Pusmāsa vēlas pārrakstīt savu īpašumu pusbrālim kā dāvinājumu. Šobrīd ir precējusies. Īpašums iegūts pirms laulības, un zemesgrāmatā ir tikai uz pusmāsas vārda. Vai ir nepieciešama laulātā atļauja īpašuma atdāvināšanai pusbrālim?

A
atbild:
26. novembrī, 2021
Gatis Graustiņš
juriskonsults

Jautājumā minēts, ka nekustamais īpašums ir iegūts pirms laulības. Saskaņā ar Civillikuma 91. panta pirmās daļas pirmo punktu manta, kas laulātajam piederējusi pirms laulības [..],ir laulātā atsevišķā manta. Jūsu situācijā nozīmīgs ir apstāklis, ka nekustamais īpašums ir zemesgrāmatā reģistrēts uz laulātā vārda, pirms tika noslēgta laulība.

Līdz ar to laulātā atļauja īpašuma atsavināšanai nav nepieciešama.