TĒMA: Ārlietas

Par iespējām pieteikties padomnieka diplomātiskajam rangam ārlietu dienestā

J
jautā:
03. novembrī, 2021
Māris

Labdien! Vai Diplomātiskā un konsulārā dienesta likuma 11. pantā noteiktajā kārtībā ieceltais nozaru ministrijas specializētais atašejs, piemēram, Aizsardzības ministrijas pārstāvis starptautiskajā organizācijā (padomnieks), var pretendēt uz padomnieka diplomātiskajam rangam atbilstošu diplomāta amata vietu Ārlietu ministrijā slēgtajā konkursā, bet pozitīva Atestācijas komisijas lēmuma gadījumā rotēt uz diplomāta amata vietu Ārlietu ministrijā, saglabājot padomnieka diplomātisko rangu? Paldies!

A
atbild:
08. novembrī, 2021
Ārlietu ministrija
Jānis Beķeris, preses sekretārs

Saskaņā ar Diplomātiskā un konsulārā dienesta likumu un MK noteikumiem Nr. 1423 “Kārtība, kādā Saeimas, nozares ministrijas un Latvijas Bankas specializētie atašeji uzsāk, pilda un izbeidz dienesta pienākumus diplomātiskajā un konsulārajā dienestā” diplomātiskais rangs nozaru atašejiem tiek piešķirts tikai uz dienesta laiku, kamēr tiek pildīti konkrētie pienākumi ārvalstīs. Līdzko tos pārstāj pildīt, rangs un visas diplomātiskās imunitātes un privilēģijas tiek noņemtas. Līdz ar to nozares atašejs nevar pieteikties padomnieka diplomātiskajam rangam atbilstošam amatam ārlietu dienestā.