E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 24596
Lasīšanai: 3 minūtes

Kāda izglītība nepieciešama sporta trenerim

Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
28. oktobrī, 2021
Nika

Labdien! 2019. gadā pabeidzu 320 stundu programmu, lai kļūtu par sporta treneri. Šobrīd programmas “Mācītspēks” ietvaros studēju Liepājas Universitātē, lai iegūtu 2. līmeņa augstāko izglītību programmā “Skolotājs”, konkrēti: sporta skolotājs. Jau strādāju par sporta skolotāju. Studijas šīs programmas ietvaros ilgs 2 gadus. Ņemot vērā manas izglītības (iepriekšējo, topošo), vai man ir vai būs tiesības strādāt arī par sporta treneri?

A
atbild:
08. novembrī, 2021

Ministru kabineta 2010. gada 26. janvāra noteikumiem Nr. 77 “Noteikumi par sporta speciālistu sertifikācijas kārtību un sporta speciālistam noteiktajām prasībām” 11. punkts noteic, ka personām, kuras vada sporta treniņus (nodarbības) vai veic izglītojošo vai metodisko darbu sporta jomā, kā arī personām, kuras sniedz atbalstu tiem, kas apmeklē sporta treniņus (nodarbības) vai apgūst profesionālās ievirzes sporta izglītības programmu, nepieciešams sertifikāts (izņemot šo noteikumu 12. punktā minētās personas).

MK noteikumu 12. punkts paredz: sporta speciālists, kurš ieguvis diplomu par augstāko pedagoģisko izglītību sporta studiju programmā, ir tiesīgs bez sertifikāta strādāt sporta jomā un vadīt sporta treniņus (nodarbības) piecus gadus pēc diploma saņemšanas. Informāciju par minēto sporta speciālistu, norādot vārdu, uzvārdu, kā arī diploma numuru un izdošanas datumu, augstākās izglītības iestāde mēneša laikā pēc diploma izsniegšanas iesniedz Latvijas Sporta federāciju padomē iekļaušanai Sertificēto sporta speciālistu reģistrā. 12.1 punkts paredz, ka bez sertifikāta strādāt sporta jomā un vadīt sporta treniņus (nodarbības) ir tiesīga arī persona, kura iegūst augstāko pedagoģisko izglītību sporta studiju programmā un atbilst vismaz vienam no šādiem kritērijiem:

12.1 1. ir iegūta profesionālās ievirzes sporta izglītība (izglītības programmas kods 30V) akreditētā profesionālās ievirzes sporta izglītības iestādē;

12.1 2. ir iegūts pilns pirmajam akadēmiskajam gadam paredzētais kredītpunktu skaits.

 

Par apgūto programmu 320 stundu apjomā runājot: atbilstoši MK noteikumu 19. punktam programmas apguve ir tikai daļa no iespējas iegūt C sertifikātu. Tāpēc atbilstoši noteikumu 19.4. apakšpunktam ir jānokārto sertifikācijas eksāmens.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 108 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas