Lasīšanai: 1 minūte

Kādi dokumenti ir nepieciešami zīdainim, ceļojot uz Igauniju

J
jautā:
22. oktobrī, 2021
Kristīne

Labdien! Vai pusotru gadu vecs bērns ar māti drīkst doties uz Igauniju tikai ar dzimšanas apliecību (bez pases vai eID kartes)?

A
atbild:
27. oktobrī, 2021

Kārtība, kādā bērni šķērso valsts robežu, ir noteikta “Latvijas Republikas valsts robežas likuma” 10. pantā un Ministru kabineta noteikumos Nr. 721.

Arī bērnam ir vajadzīga derīga pase vai eID karte, kā arī, ja vecāku pasēs bērns nav ierakstīts (vismaz vienam no vecākiem), ir jābūt līdzi bērna dzimšanas apliecībai.

Arī kopējā ES informācijas portālā par ceļošanu attiecībā uz Igauniju ir norādīts tas, ka, šķērsojot Igaunijas robežu, ikvienam ir jābūt līdzi pasei vai eID kartei.