Lasīšanai: 1 minūte

Invaliditātes apliecību izsniedz Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisija

J
jautā:
08. septembrī, 2021
Raimonds Pērkons

Labdien! Vēlos noskaidrot, kur un kādā veidā varu saņemt invalīda apliecību. Man ir piešķirta II grupa.

A
atbild:
10. septembrī, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Invaliditātes apliecību izsniedz Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisija (VDEĀVK), pamatojoties uz lēmumu par invaliditātes noteikšanu. Apliecību izsniedz komisijā klātienē vai nosūta ierakstītā pasta sūtījumā, ievērojot personas iesniegumā norādīto vēlamo apliecības saņemšanas veidu.

No šā gada 1. jūlija personām ar invaliditāti izsniedz jaunā parauga invaliditātes apliecības bez personas fotoattēla. Tāpēc invaliditātes apliecība būs jāuzrāda kopā ar personu apliecinošu dokumentu (pasi vai ID karti).

Ja jums nav saprotams, kā varat saņemt invaliditātes apliecību, jāsazinās ar VDEĀVK. Tālrunis: 80205009, e-pasta adrese: vdeavk@vdeavk.gov.lv.