E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 23726
Lasīšanai: 2 minūtes
2
2

Amatu savienošanas rakstveida saskaņošanas nepieciešamība

Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
13. jūlijā, 2021
Dina

Vai Iekšlietu ministrijas amatpersonai ar speciālo dienesta pakāpi, kura atstādināta no amata pienākumu pildīšanas, ir saistoši likumā “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” valsts amatpersonai noteiktie ierobežojumi, proti, vai no amata pienākumu izpildes atstādinātai amatpersonai ir jālūdz iestādes vadītājam rakstveida amata savienošanas atļauja?

A
atbild:
30. jūlijā, 2021
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs
Skaidrīte Jaungaile-Gaile, Trešās pārvaldes Otrās nodaļas priekšniece

Atstādinot valsts amatpersonu no ieņemamā amata, tā netiek atbrīvota no ieņemamā amata, bet tai uz noteiktu laiku tiek liegtas tiesības pildīt attiecīgā valsts amatpersonas amata pienākumus, saglabājot valsts amatpersonas statusu.

Pēc atstādināšanas valsts amatpersonai, izvēloties turpināt ieņemt valsts amatpersonas amatu, ir jārēķinās ar likumā “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” noteiktajiem ierobežojumiem un aizliegumiem, kurus valsts amatpersonai jāievēro. Līdz ar to, ja likumā noteikts, ka valsts amatpersona var savienot savu amatu ar citu amatu tikai ar rakstveida atļauju, tad tai ir pienākums lūgt iestādes vadītājam amatu savienošanai rakstveida atļauju.  

Labs saturs
2
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 39 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas