E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 23388
Lasīšanai: 4 minūtes
1
1

Kādos gadījumos drīkst vest pastaigā suni bez pavadas

J
jautā:
05. jūnijā, 2021
Edgars

Labdien! Vēlos precizēt neskaidrības par suņa staidzināšanu bez pavadas daudzstāvu mājas pagalmā (kopīpašumā, zāliens ar atsevišķu sporta laukumu un bērnu laukumu). Ja pareizi saprotu, tad saskaņā ar MK noteikumiem Nr. 266 “pilsētās un ciemos ārpus norobežotās teritorijas suns bez pavadas var atrasties zaļajā zonā un mežā (izņemot vietējo pašvaldību noteiktās vietas, kur saskaņā ar vietējo pašvaldību saistošajiem noteikumiem tas ir aizliegts) pastaigas laikā īpašnieka vai turētāja uzraudzībā un redzeslokā tādā attālumā, kādā īpašnieks vai turētājs spēj kontrolēt dzīvnieka rīcību (grozīts ar MK 30.06.2009. noteikumiem Nr. 669)”. Situācija Rīgā: RD saistošie noteikumi Nr. 44 (tikko zaudējuši spēku, bet jaunu vēl nav līdz ar izpilddirekciju reorganizāciju). Zaļā zona: sabiedrības ērtību un veselības labā ar stādījumiem vai zālāju apaudzētas un koptas teritorijas. Pagalms: dzīvojamām mājām norobežotā piegulošā teritorija ar dažādiem labiekārtojuma elementiem, ar segumu vai bez tā. Vai pagalms ir zaļā zona, un vai es drīkstu staidzināt suni, ievērojot MK noteikumus Nr. 266?

A
atbild:
14. jūnijā, 2021
Olga Lauva
juriste

Ministru kabineta noteikumu Nr. 266 “Labturības prasības mājas (istabas) dzīvnieku turēšanai, tirdzniecībai un demonstrēšanai publiskās izstādēs, kā arī suņa apmācībai” 12.1. apakšpunkts paredz, ka pilsētās un ciemos ārpus norobežotas teritorijas suns ir jāved pavadā. Savukārt minēto noteikumu 13. punktā noteikts, ka pilsētās un ciemos ārpus norobežotās teritorijas suns bez pavadas var atrasties zaļajā zonā un mežā (izņemot vietējo pašvaldību noteiktās vietas, kur saskaņā ar vietējo pašvaldību saistošajiem noteikumiem tas ir aizliegts) pastaigas laikā īpašnieka vai turētāja uzraudzībā un redzeslokā tādā attālumā, kādā īpašnieks vai turētājs spēj kontrolēt dzīvnieka rīcību.

Šobrīd spēkā ir Rīgas domes 2007. gada 19. jūnija saistošie noteikumi Nr. 80 “Sabiedriskās kārtības noteikumi Rīgā” (turpmāk – noteikumi), kas paredz, ka publiskās vietās aizliegts laikā no plkst. 7.00 līdz plkst. 23.00 vest pastaigā suni bez pavadas publiskajos apstādījumos, izņemot speciāli šim nolūkam ierīkotas un norobežotas teritorijas (noteikumu 6.8. apakšpunkts). Tāpat publiskās vietās aizliegts vest suni pastaigā bērniem paredzētās rotaļu un izklaides vietās un sporta laukumos (noteikumu 6.9. apakšpunkts).

Publiska vieta šo noteikumu izpratnē ir jebkura vieta, kas neatkarīgi no tās faktiskās izmantošanas vai īpašuma formas kalpo sabiedrības kopējo vajadzību un interešu nodrošināšanai un par maksu vai bez maksas ir pieejama ikvienai fiziskajai personai, kas nav attiecīgās vietas īpašnieks, tiesiskais valdītājs, turētājs, algots darbinieks vai cita persona, kuras atrašanās attiecīgajā vietā ir saistīta ar darba pienākumu izpildi, pasākuma organizēšanu vai saskaņā ar uzņēmuma līgumu.

Savukārt apstādījumi ir visas ar augiem apaudzētas un koptas platības, t. i., parki, dārzi, košumdārzi, skvēri, bulvāri, alejas, kapsētas, nogāžu nostiprinājumi u. c., kā arī šim nolūkam paredzētas platības. Apstādījumos var būt koki, krūmi, vīteņaugi, puķu stādījumi, zālieni, ceļi, ūdenstilpes, takas un laukumi ar dārza mēbelēm un ierīcēm, kā arī celtnes apstādījumu apkopei u. c. elementi.

Tātad daudzdzīvokļa pagalms ir publiska, apdzīvota vieta, un Rīgā publiskās vietās aizliegts noteiktajā laikā vest pastaigā suni bez pavadas, izņemot speciāli šim nolūkam ierīkotas un norobežotas teritorijas, kā arī aizliegts vest suni pastaigā ir bērniem paredzētās rotaļu un izklaides vietās un sporta laukumos.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU