Lasīšanai: 1 minūte

Augstskolas diploms un personas datu maiņa

J
jautā:
09. februārī, 2021
Kazuki

Man tika nomainīts vārds, uzvārds un personas kods. Esmu nomainījusi visus vecos dokumentus, vienīgais, kas vēl šobrīd palicis, ir universitātes diploms. Es divas reizes esmu jautājusi, lai viņi nomaina manu diplomu. Bet universitāte pateica, ka viņiem tāda situācija agrāk nav bijusi un viņi negrib mainīt diplomu. Ko man darīt šajā situācijā? Man vajag nomainīt visus dokumentus. Tas ir Daugavpils Universitātē.

A
atbild:
17. februārī, 2021

Vispārējā kārtība ir tāda, ka jaunu diplomu šādos gadījumos augstskolas neizsniedz, informē Izglītības un zinātnes ministrija. Kā pierādījums minēto personas datu maiņai ir laulības reģistrācijas apliecība, Dzimtsarakstu departamenta lēmums, ar kuru personai atļauts mainīt vārdu, vai cits dokuments. Tomēr ir izņēmumi. Latvijā dažas augstskolas ir nomainījušas diplomu personām, kas mainījušas dzimumu.