Kā atkārtoti saņemt invaliditātes apliecību

J
jautā:
14. decembrī, 2020
ŅINA FROLOVA

Labdien! 10.12. trolejbusā man nozaga maku, kurā bija arī invalīda karte. Es biju policijā un uzrakstīju iesniegumu. Vai es varu saņemt jaunu karti? Kas jādara? Vai varu atsūtīt foto pa pastu?

A
atbild:
18. decembrī, 2020
Lidija Dārziņa
LV portāls

Invaliditāti apliecinošu dokumentu – invalīda apliecību – arī atkārtoti izsniedz Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisija (VDEĀVK). Lai šo dokumentu saņemtu atkārtoti, personai vai tās likumiskajam pārstāvim komisijā jāiesniedz iesniegums ar lūgumu izsniegt apliecību, norādot izsniegšanas iemeslu. Ja apliecība nozagta, tā arī jānorāda.

Ja iesniegums ar lūgumu atkārtoti izsniegt apliecību tiek nosūtīts pa pastu, iesniegts elektroniska dokumenta formā vai elektroniski, izmantojot vienoto valsts un pašvaldību pakalpojumu portālu (www.latvija.lv), iesniegumam pievieno sejas fotogrāfiju vai digitālo attēlu, kas atbilst normatīvajos aktos par personu apliecinošiem dokumentiem noteiktajām prasībām.

Pašreiz sakarā ar vīrusa Covid-19 izplatību ārkārtējās situācijas laikā pārtraukta klientu apkalpošana klātienē visās VDEĀVK nodaļās.

Komisijas mājaslapā (https://www.vdeavk.gov.lv/lv/jaunums/arkartejas-situacijas-laika-partraukta-klientu-apkalposana-klatiene-visas-vdeavk-nodalas-0) publicēta informācija ar lūgumu dokumentus iesniegt attālināti. To var izdarīt:

VDEĀVK nodaļa

Adrese

Rīgas apvienotā nodaļa

Rīgas specializētā nodaļa

Ventspils iela 53, Rīga, LV-1002

RAN Jēkabpils klientu apkalpošanas centrs

Stadiona iela 1, Jēkabpils, LV-5201

Daugavpils nodaļa

L.Dārza iela 60/62, korpuss 4, Daugavpils, LV-5404

Gulbenes nodaļa

Ozolu iela 2a, Gulbene, LV-4401

Jelgavas nodaļa

Filozofu iela 69, Jelgava, LV-3008

Kuldīgas nodaļa

Liepājas iela 34, Kuldīga, LV-3301

Liepājas nodaļa

Aldaru iela 20/24, Liepāja, LV-3401

Rēzeknes nodaļa

18.novembra iela 41, Rēzekne, LV-4600

Informāciju par VDEĀVK pakalpojumiem var saņemt, rakstot uz e-pasta adresi vdeavk@vdeavk.gov.lv vai zvanot uz bezmaksas informatīvo tālruni 80205009. Tāpat jautājumus var uzdot sadaļā “Uzdot jautājumu.