Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Ar e-parakstu nevar parakstīt privātu testamentu

J
jautā:
11. decembrī, 2020
Dace

Labdien! Vai Latvijā ir dokumenti, kurus var parakstīt tikai pašrocīgi, proti, nevar parakstīt ar e-parakstu, bet der tikai paraksts “ar roku”?

A
atbild:
08. maijā, 2021

Latvijā atbilstoši Civillikumam ir iespējami divi testamentu veidi – privāts un publisks. Publisku testamentu taisa pie notāra, mantojuma atstājējam klātesot, savukārt atbilstoši Civillikuma 446. pantam privātu testamentu taisa rakstiski, mantojuma atstājējam pašrocīgi visu testamentu uzrakstot un parakstot. Šī norma izslēdz elektroniski parakstīta dokumenta iespēju privātam testamentam, jo pieprasa pašrocīgi [ar roku] rakstītu visu testamentu, lai maksimāli izslēgtu kādas šaubas par to, ka testamentu ir gatavojis pats mantojuma atstājējs un tas atspoguļo mantojuma atstājēja gribu un tam attiecīgi būtu testamenta spēks.