Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Par nodokļu maksātāja pienākumiem, nodibinot uzņēmumu Igaunijā

J
jautā:
15. oktobrī, 2020
Niks

Sveicināti! Ja es nodibināšu uzņēmumu Igaunijā (programmēšanas joma) un gūšu no tā regulāru ienākumu kā fiziskā persona (strādājot savā uzņēmumā) (fiziski atrodos Latvijā, klienti pārsvarā ir no citām ES valstīm un Amerikas), vai man vajadzēs maksāt jebkādus nodokļus Latvijā, ņemot vērā, ka visi nepieciešamie nodokļi Igaunijā jau ir samaksāti? Paldies.

A
atbild:
10. novembrī, 2020
Lidija Dārziņa
LV portāls

No jūsu jautājuma izklāsta izriet, ka vēl tikai grasāties nodibināt uzņēmumu Igaunijā. Vienlaikus jau zināt, ka visi nodokļi tiks samaksāti Igaunijā. Taču uzņēmuma juridiska pārcelšana uz citu ES valsti vēl nenozīmē, ka darbaspēka nodokļus jāmaksā Igaunijā. Lai noskaidrotu, kādi būs Latvijas nodokļu pienākumi, ja tiks gūti ienākumi ārvalstī, jums jāsazinās ar Valsts ieņēmumu dienestu.