Kredītu soda naudas piedziņa

J
jautā:
17. septembrī, 2020
Marta

Labdien! Esmu saņēmusi prasības pieteikumu par neatmaksātā aizdevuma summas piedziņu, pret mani ierosināta civillieta. Lai pārliecinātos par prasītāja godprātību, interesē, par kādu periodu (no kura līdz kuram brīdim) prasītājam ir tiesības lūgt tiesu no manis piedzīt: 1) procentus par aizdevuma lietošanu; 2) procentus par aizdevuma lietošanu (kavēto summu); 3) nokavējuma procentus pēc galīgās norēķinu dienas. Paldies!

A
atbild:
30. decembrī, 2020

Lai noskaidrotu, kādas ir kreditoru tiesības piedzīt procentus, pirmkārt, jums būtu jāskatās, kā šis jautājums noregulēts aizdevuma līgumā.

Faktiski tiesības prasīt procentus par aizdevuma lietošanu izbeidzas ar brīdi, kad tiek lauzts līgums.

Savukārt tiesības prasīt nokavējuma procentus izbeidzas ar brīdi, kad tiek pilnībā nokārtotas parādu saistības. Respektīvi, tiesas nolēmums vēlāk var nonākt arī līdz tiesu izpildītājam un nokavējuma procenti tiks aprēķināti un piedzīti līdz brīdim, kamēr pilnībā tiks nomaksāta aizdevuma summa.