Kam jārūpējas par mājdzīvnieku, ja tā īpašnieki ievietoti slimnīcā

J
jautā:
14. augustā, 2020
Rita

Situācija: no daudzdzīvokļu mājas (pilsētas) vienā dienā uz psihoneiroloģisko slimnīcu tika nogādāti visi ģimenes locekļi, taču dzīvoklī palika ģimenes suns. Sunītis palika dzīvot dzīvoklī. Dzīvokļa atslēgas tika nodotas kaimiņam. Personas vairākas dienas atrodas slimnīcā, un tajā laikā kaimiņi cenšas pēc iespējām rūpēties par sunīti. Kam būtu jārūpējas par viņu?

A
atbild:
20. augustā, 2020
Pārtikas un veterinārais dienests
Ineta Kupča, Veterināro objektu uzraudzības daļas vecākā eksperte

Dzīvnieku aizsardzības likuma 8. panta trešā daļa noteic, ka dzīvnieku labturības prasību (t. i., bezpalīdzīgā stāvoklī nonākušu dzīvnieku izķeršanu un, ja nepieciešams, nogalināšanu) uzraudzību saskaņā ar pašvaldību saistošajiem noteikumiem un normatīvajiem aktiem, kas reglamentē dzīvnieku labturības jomu, organizē vietējā pašvaldība.

Jūsu norādītajā gadījumā rūpes par ārstnieciskajā iestādē nogādāto cilvēku mājdzīvnieku ir uzņēmušies kaimiņi, bet, ja nebūtu neviena, kas par to rūpējas, tad palīdzību vajadzētu organizēt vietējai pašvaldībai.