Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Veselība

Darba nespējas apmaksa

J
jautā:
18. martā, 2013
Nade;zda

Kad ir pieņemts lēmums, ka var slimot 52 nedēļas trīs gadu laikā?

A
atbild:
20. martā, 2013
Lolita Lūse
LV portāls

Slimības pabalstu piešķir un izmaksā par laiku no darba nespējas 11.dienas līdz darbspēju atgūšanas dienai, bet ne ilgāku par 26 nedēļām, skaitot no darba nespējas pirmās dienas, ja darba nespēja ir nepārtraukta, vai ne ilgāku par 52 nedēļām triju gadu periodā, ja darba nespēja atkārtojas ar pārtraukumiem.
To paredz grozījumi likumā „Par maternitātes un slimības apdrošināšanu”, kas stājās spēkā 2009.gada 1.jūlijā.