Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Politika

Latvijā piedalīšanās vēlēšanās ir brīvprātīga

J
jautā:
05. augustā, 2020
Regīna

Labdien! Vai man ir paredzēta jebkāda veida atbildība par to, ka nepiedalīšos Rīgas domes vēlēšanās? Iemesls ir vilšanās un neticība politiskajām partijām, kuras kandidē vēlēšanās.

A
atbild:
27. augustā, 2020
Linda Ņikona
LV portāls

Latvijā piedalīšanās vēlēšanās ir brīvprātīga. Vēlētājam pašam ir tiesības izlemt, vai to darīt vai nedarīt. Likuma izpratnē piedalīties vēlēšanās vairāk ir pilsoņa tiesības. Taču – jo vairāk cilvēku piedalīsies, jo lielāka iespēja domē būt pārstāvētām dažādu sabiedrības grupu interesēm un vajadzībām.

Ja vēlētājs nepiedalās vēlēšanās, tad lielāka iespēja uzvarēt ir tiem kandidātiem, kurus vēlētājs neatbalsta un nevēlas redzēt domē.