Lasīšanai: 1 minūte

Kā skolēns var saņemt atbalsta pasākumus mācībās

J
jautā:
07. jūlijā, 2020
Juris

Kas ir nepieciešams, lai skolēnam 4. klasē piemērotu atgādnes mācību procesā un valsts noteiktajos pārbaudes darbos, tai skaitā diagnosticējošos darbos? Vai vajadzīgs pašvaldības pedagoģiski medicīniskās komisijas atzinums un rekomendācijas par atbalsta pasākumu piemērošanu? Vai nepieciešams psihologa atzinums? Vai logopēda? Vai vēl kaut kas cits? Varbūt vairāku speciālistu un institūciju sniegti rīkojumi un dokumenti?

A
atbild:
04. augustā, 2020
Valsts izglītības satura centrs
Anita Falka, Speciālās izglītības nodaļas vadītāja

Atbilstoši 2013. gada 17. decembra Ministru kabineta noteikumiem Nr. 1510 atbalsta pasākumus var noteikt ar pedagoģiski medicīniskās komisijas, logopēda, izglītības vai klīniskā psihologa atzinumu. Ja skolā ir logopēds vai psihologs, vecāki var lūgt palīdzību šim speciālistam, un viņš sagatavos atzinumu par atbalsta pasākumu nepieciešamību mācību procesā un pārbaudes darbos.