Lasīšanai: 1 minūte

Uzturlīdzekļu lietu apstākļus tiesa katru reizi vērtē individuāli

J
jautā:
02. jūlijā, 2020
Aija

Vai tiesa var piespriest maksāt uzturlīdzekļus 280 EUR? Pamata alga (uz papīra) ir 880 EUR, un jaunās attiecībās ir dzimis bērns.

A
atbild:
07. jūlijā, 2020

Tiesa pieņem lēmumu par uzturlīdzekļu apmēru, pamatojoties uz prasītāja (iesniedzēja) pieprasīto summu, iesniegtajiem pierādījumiem un atbildētāja mantisko stāvokli. Viennozīmīgu atbildi šajā situācijā nav iespējams sniegt, jo ikkatrā gadījumā tiesa vērtē lietas apstākļus, iesniegtos pierādījumus, lietas dalībnieku paskaidrojumus, lietas dalībnieku mantisko stāvokli.

Praksē ir novērojama tendence: ja atbildētājs nepiekrīt norādīto uzturlīdzekļu summas piedziņai un pierāda savus izdevumus, tiesa piespriež vidējo summu starp to, kuru pieprasa prasītājs, un to summu, kuru atbildētājs ir gatavs maksāt.