Lasīšanai: 1 minūte

Ja nav atbilstošas kategorijas transportlīdzekļu vadīšanas tiesību

J
jautā:
08. aprīlī, 2020
Mārtiņš

Labdien! Man ir traktortehnikas vadītāja apliecība, bet nav atbilstošas kategorijas. Kāds būtu sods, ja es tik un tā vadītu attiecīgo transportlīdzekli? Piemēram, ja vadītājam ir TR1 kategorija, bet, lai vadītu nepieciešamo tehniku, ir nepieciešama TR2 kategorija?

A
atbild:
07. maijā, 2020
Linda Ņikona
LV portāls

Atbilstoši Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa (LAPK) 149.4 panta piektajai daļai par transportlīdzekļa vadīšanu, ja nav atbilstošas kategorijas transportlīdzekļu vadīšanas tiesību, nav iegūtas profesionālo vadītāju tiesības vai transportlīdzekļa vadītājs vada transportlīdzekli, kas neatbilst vadītāja apliecībā norādītajam ierobežojuma kodam, paredzēta naudas soda uzlikšana transportlīdzekļa vadītājam no 40 līdz 280 eiro.