TĒMA: Politika

Pēc laulībām ar Latvijas pilsoni pilsonība automātiski nepienākas

J
jautā:
10. februārī, 2013
Anna

Esmu nepilsone, bet mans civilvīrs ir pilsonis. Vai pēc mūsu oficiālām laulībām es iegūšu pilsoņa statusu? Vai tas būs jākārto atsevišķi?

A
atbild:
11. februārī, 2013
Inta Šaboha
LV portāls

Pilsonības likums nosaka, ka pilsonību var iegūt trijos veidos: naturalizācijas kārtībā, reģistrējot Latvijas pilsoņa statusu vai par īpašiem nopelniem Latvijas labā.

Pilsonības likums neparedz Latvijas pilsonības piešķiršanu, apprecoties ar Latvijas pilsoni. Tas nozīmē, ka pēc laulībām Jums automātiski nepienāksies Latvijas pilsonība. Jums Latvijas pilsonību ir iespējams iegūt naturalizācijas kārtībā.

Kā norādīts Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes mājaslapā, Latvijas pilsonībā naturalizācijas kārtībā var uzņemt personas, kuras ir reģistrētas Iedzīvotāju reģistrā un

• kuras ir sasniegušas 15 gadu vecumu;
• kurām naturalizācijas iesnieguma iesniegšanas dienā pastāvīgā dzīvesvieta ne mazāk kā piecus gadus ir bijusi Latvijā (personām, kuras ieradušās Latvijā pēc 1992.gada 1.jūlija, piecu gadu termiņš tiek skaitīts no pastāvīgās uzturēšanās atļaujas saņemšanas dienas);
• kuras prot latviešu valodu un zina Latvijas vēsturi, Latvijas Republikas Satversmes pamatnoteikumus un valsts himnas tekstu;
• kurām ir legāls iztikas avots;
• kuras ir iesniegušas paziņojumu par atteikšanos no savas iepriekšējās pilsonības (pavalstniecības) un saņēmušas iepriekšējās pilsonības (pavalstniecības) valsts ekspatriācijas atļauju, ja tādu paredz šīs valsts likumi, vai pilsonības (pavalstniecības) zaudēšanu apliecinošu dokumentu.