Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Ārzemju bankas kontam var uzlikt arestu pēc noteiktas procedūras

J
jautā:
16. novembrī, 2019
Olegs

Vai VID var uzlikt arestu Latvijas firmas bankas kontam ārzemēs?

A
atbild:
12. decembrī, 2019
Valsts ieņēmumu dienests
Kristīne Augstkalne-Jaunbērziņa, sabiedrisko attiecību speciāliste

Arests ir izmeklēšanas darbība, un to var veikt tiesību aizsardzības iestādes, piemēram, VID Nodokļu un muitas policijas pārvalde (NMPP) vai VID Iekšējās drošības pārvalde.

VID NMPP var uzlikt arestu ārzemju bankas kontam, taču jāiziet procedūra, kas paredzēta Kriminālprocesa likumā, proti, arestu uzliek ar procesa virzītāja lēmumu, kuru apstiprinājis izmeklēšanas tiesnesis. Minētos dokumentus nosūta ārvalstij tiesiskās palīdzības lūguma ietvaros.

Ja arestu nepieciešams uzlikt Eiropas Savienības (ES) dalībvalstī, tad papildus procesa virzītāja lēmumam (kuru apstiprinājis izmeklēšanas tiesnesis) izmeklēšanas tiesnesis aizpilda īpašas formas apliecinājumu. Visus dokumentus procesa virzītājs iesniedz Ģenerālprokuratūrai, kas tos nosūta attiecīgās ES dalībvalsts kompetentajai iestādei.