Lasīšanai: 1 minūte

Vai maksātnespējīgās personas radinieks var tikt atzīts par kreditoru

J
jautā:
06. novembrī, 2019
Ingmārs

Vai fiziskās personas maksātnespējas procesa laikā maksātnespējīgās personas pusmāsa var tikt atzīta par kreditoru, ja pastāv savstarpējs 20 mēnešus vecs aizdevuma līgums un veiktie aizdevuma maksājumi ir pierādāmi ar bankas izdrukām?

A
atbild:
06. novembrī, 2019

Saskaņā ar Maksātnespējas likuma 8. pantu nenodrošinātais kreditors ir kreditors, kura prasījuma tiesības nav nodrošinātas ar šā likuma 7. panta pirmajā daļā minētajiem nodrošinājuma līdzekļiem. Tādējādi, ja parādniekam (maksātnespējīgai personai) ir aizdoti naudas līdzekļi (uz aizdevuma līguma pamata), tad aizdevējs var tikt atzīts par nenodrošināto kreditoru.

Kreditoru prasījumi iesniedzami maksātnespējas administratoram likuma 73. panta noteiktajā termiņā, un maksātnespējas administrators pārbauda attiecīgā kreditora prasījumu pamatotību.