Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Veselība

Kā saņemt informāciju par radinieku, kas nonācis slimnīcā ārvalstī

J
jautā:
17. oktobrī, 2019
Janis

Labdien! Mamma atrodas ārvalstu slimnīcā ar atmiņas zudumu, bez radiniekiem. Ka iegūt informāciju par viņas diagnozi? Telefoniski? Nav iespējas būt tur klātienē.

A
atbild:
24. oktobrī, 2019
Ārlietu ministrija
Konsulārais departaments

Ja radiniekiem ir zināma slimnīcas kontaktinformācija, viņiem ir tiesības zvanīt uz ārstniecības iestādi, lai noskaidrotu, kādā kārtībā radinieki var saņemt informāciju par pacientu – rakstiski vai telefoniski.

Ja persona atrodas slimnīcā ārvalstī, kurā ir Latvijas diplomātiskā vai konsulārā pārstāvniecība, radinieki var sazināties ar Latvijas vēstniecību, lai noskaidrotu, vai tās rīcībā ir nonākusi informācija par konkrēto gadījumu un kādas ir saziņas iespējas.

Ja persona atrodas slimnīcā ārvalstī, kurā nav Latvijas diplomātiskās vai konsulārās pārstāvniecības, aicinām sazināties ar Konsulāro departamentu pa e-pastu palidziba@mfa.gov.lv.