Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Ārlietas

Kā iegūt dubultpilsonību

J
jautā:
07. oktobrī, 2019
Viktors

Esmu Latvijas Republikas pilsonis. Kādas ir manas iespējas iegūt Igaunijas pilsonību un dubultpilsonību?

A
atbild:
04. novembrī, 2019
Gatis Graustiņš
juriskonsults

Atbilstoši Pilsonības likuma 9. panta 1. daļas 1. punktam, esot Latvijas pilsonim, ir iespējams iegūt dubultu pilsonību ar Igaunijas pilsonību.

Igaunijas pilsonības iegūšanas kritērijus nosaka Igaunijas Republika. Tomēr LV portāla e-konsultāciju noteikumi, kas regulē jautājumu uzdošanu par tiesību aktos noteiktajām personas tiesībām un pienākumiem, procesu norisi valsts iestādēs, tiesās un citās valsts institūcijās vai valsts un pašvaldību pakalpojumiem, ir jāsaprot tā, ka jautājumus uzdod un atbildes sniedz vienīgi saistībā ar Latvijas Republiku.