Vai, maksājot lielākus uzturlīdzekļus, var dzēst parādu

J
jautā:
01. septembrī, 2019
Aigars

Labdien! Ja tēvs maksā vairāk uzturlīdzekļu, nekā tiesa noteikusi, vai pārmaksāto naudu var noņemt no summas, kuru viņš ir parādā Uzturlīdzekļu garantijas fondam?

A
atbild:
20. septembrī, 2019
Edīte Brikmane
LV portāls

Nē, tas nav iespējams. Ja ir izveidojies uzturlīdzekļu parāds Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijai, veicot parāda atmaksu, ir precīzi jāievēro noteikta kārtība.

Ir divi iespējamie varianti:

1. Ja uzturlīdzekļu parāda piedziņu veic zvērināts tiesu izpildītājs, maksājumus veic zvērināta tiesu izpildītāja depozīta kontā.

Sākot ar dienu, kad uzsākta uzturlīdzekļu izmaksa no Uzturlīdzekļu garantiju fonda, parādniekam ir pienākums izdarīt uzturlīdzekļu un likumisko procentu maksājumus tā zvērināta tiesu izpildītāja depozīta kontā, kura lietvedībā atrodas attiecīgā izpildu lieta par uzturlīdzekļu piedziņu.

2. Maksājumus veic Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijas kontā.

Ja uzturlīdzekļu izmaksa tiek veikta bez tiesas nolēmuma par uzturlīdzekļu piedziņu (administratīvā procesa kārtībā) vai ja nav izpildu lietas pie zvērināta tiesu izpildītāja, parādniekam ir pienākums izdarīt uzturlīdzekļu un likumisko procentu maksājumus Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijas kontā.