Lasīšanai: 1 minūte

Parādniekam ir tiesības mēģināt vienoties ar piedzinēju

J
jautā:
10. maijā, 2019
Rēzija

Sveiki! Pirms dažiem gadiem tika paņemts kredīts, tas tika nodots kredīta piedziņai, un tika nobloķēts konts. Sazinājās ar piedzinējiem, un tika izstrādāts maksājumu grafiks, pēc kura jau ilgu laiku tiek maksāts. Lai nomaksātu parādu, palicis vēl pusgads. Tomēr kontu atbloķēt atsakās. Ģimenē ir mazs bērniņš, un karti ir nepieciešams izmantot. Ja parāds tiek maksāts regulāri, vai kontu nevajadzētu atbloķēt?

A
atbild:
10. jūnijā, 2019

Jums var ieteikt vērsties pie piedzinēja (kreditora), pārrunāt situāciju, ka regulāri tiek maksāts, un lūgt, lai piedzinējs piekrīt konta atbloķēšanai. Ja piedzinējs tam piekritīs, viņš nosūtīs tiesu izpildītājam pieteikumu un tiesu izpildītājs varēs pieņemt lēmumu un atbloķēt kontu saskaņā ar Civilprocesa likuma 559. panta pirmo daļu.